Zawierzeni Matce Bożej Pocieszenia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 sierpnia 2021 22:59


30 sierpnia członkowie Akcji Katolickiej Regionu Wieluńskiego uczestniczyli w ramach misji parafialnych w Eucharystii oraz spotkaniu modlitewnym w Bazylice Kolegiackiej w Wieluniu. Spotkanie zostało zainicjowane asystenta proboszcza parafii i jednocześnie asystenta Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ks. kan. dra Jacka Zielińskiego oraz prezesa POAK, Jacka Kazimierczaka.

Podczas Mszy świętej koncelebrowanej kazanie wygłosił Ks. Tomasz Podlewski. Rozważania oraz adorację poprowadził asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Radomsku, Ks. Radosław Rychlik.
Spotkanie Akcji Katolickiej w ramach misji parafialnych wpisane zostało w scenariusz przygotowań do pięćdziesiątej rocznicy obrazu NMP Pocieszenia koronami papieskimi, przez kard. Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyły.
W spotkaniu uczestniczyły delegacje Parafialnych Oddziałów z Wielunia, Działoszyna, Zajączek i Toporowa. Obecni byli również przedstawiciele zarządu archidiecezjalnego, prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski, wiceprezes Renata Olczyk i Małgorzata Frańczak.
Dziękując za wspólną modlitwę oraz ubogacające spotkanie, nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia na ????rocznicy???? koronacji????wyrażonej???? w Jubileuszowej Eucharystii????, która będzie celebrowana w dniu 5 września o godz. 12:00.
Krystyna Pilarczyk, delegat do KIAK