Przypominamy o FORUM DIAK na Jasnej Górze PDF Drukuj Email
wtorek, 16 listopada 2021 09:05

 

 

Drodzy członkowie Akcji Katolickiej i sympatycy naszego stowarzyszenia. Przypominamy o naszym wspólnym świętowaniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Jasnej Górze.
"Zaradzić potrzebom czasów obecnych i podać szczególne lekarstwo przeciwko zarazie, która zatruwa społeczeństwo ludzkie. A zarazą tą jest zeświecczenie czasów obecnych, tzw. laicyzm, jego błędy", te słowa papieża Piusa XI z encykliki "Quas Primas" stanowić powinny zachętę i motto przewodnie członków naszego stowarzyszenia. Tym bardziej, że wybrzmiały one w dokumencie ustanawiającym tak bliskie Akcji Katolickiej święto Chrystusa Króla.
O tym, jak zaradzać potrzebom czasów obecnych chcemy sobie powiedzieć podczas tegorocznych obchodów uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Jasnej Górze. Nasze spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze i obejmować będzie wykłady formacyjne, Eucharystię celebrowaną w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz Apel Jasnogórski, który poprowadzi asystent DIAK, ks. Radosław Rychlik.
Z pewnością nie zabraknie czasu na indywidualną modlitwę oraz zawierzenie Kościoła, świata i Polski, Matce Króla Wszechświata. Pamiętajmy o mobilizacji. Przez wiele miesięcy nie mieliśmy okazji spotkać się ze sobą, aby wyrazić jedność ducha i serc. Dlatego zadbajmy o każdego uczestnika. Niech nikt w dniu święta Akcji Katolickiej nie będzie wykluczony. Pamiętajmy również o sztandarach.
Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.