Jasnogórskie Forum Chrystusa Króla Wszechświata poza nami. PDF Drukuj Email
niedziela, 21 listopada 2021 23:20

 

Tradycyjnie już przeżywamy swoje patronalne święto na Jasnej Górze. W bieżącym roku nie mogło być inaczej. Delegacje Parafialnych Oddziałów razem z Prezesami, licznie stawiły się na Jasnogórskim Forum.


W trakcie spotkania mieliśmy okazję wysłuchać konferencji, które wygłosili dla nas: proboszcz parafii akademickiej św. Ireneusza, ka Michał Krawczyk oraz ojciec duchowny miedzydiecezjalnego WSD w Częstochowie, ks. Stanisław Kołakowski.


Na zakończenie tej części spotkania zarząd DIAK wyróżnił dyplomami z podziękowaniami członków Parafialnych Oddziałów. Nagrodzonym i wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie za wasz wkład w budowanie Akcji Katolickiej.


Po zakończeniu wykładów, pierwszej części naszego Forum Chrystusa Króla Wszechświata na Jasnej Górze, członkowie naszego stowarzyszenia uczestniczyli w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu.
Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił asystent DIAK, ks. Radosław Rychlik Zebranych na Eucharystii członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz pielgrzymów powitał w imieniu przeora, Paulin, o. Jakub. Na koniec Eucharystii, prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski, wspólnie z paniami wiceprezes Renata Olczyk i Małgorzata Frańczak, zawierzyli Diecezjalny Instytut Matce Bożej Częstochowskiej.
Małgorzata Wolna, zarząd DIAK.