Parafialny Oddział ze Świętego Wojciecha zadebiutował w akcji "Crucem Tuam". PDF Drukuj Email
piątek, 26 listopada 2021 20:41


Miło nam poinformować, że pierwsze zgłoszenie w ramach akcji "Crucem Tuam" z terenu naszej archidiecezji, zanotowaliśmy ze strony Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Wojciecha w Częstochowie. Nasze koleżanki jak tylko dowiedziały się o wspólnej inicjatywie diecezji świdnickiej i archidiecezji częstochowskiej na Jasnej Górze podczas Forum naszego stowarzyszenia, natychmiast zareagowały na zachętę i adoptowały Krzyż z terenu parafii. Tym samym, Parafialny Oddział zadebiutował jako pierwszy w archidiecezji częstochowskiej. Jak widać, nasze wspaniałe seniorki, szybko podejmują konkretne wyzwania i doskonale radzą sobie z mediami społecznościowymi. Brawo, dla Pani Prezes i całego Parafialnego Oddziału.

Nadmienię jeszcze, że w opisie inicjatywy POAK, prezes Janina Kawecka, odnotowała: "Krzyż zaadoptowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej znajduje się na terenie parafii Świętego Wojciecha w Częstochowie. W dniu 25 listopada 2021 r. dołączamy do akcji Crucem Tuam".


Zarząd DIAK ze swej strony przypomina i zachęca do włączenia się we wspólną inicjatywę Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej oraz Archidiecezji Częstochowskiej. Jak informowaliśmy, celem akcji "jest zainteresowanie się tym, czy w twojej okolicy nie znajduje się krzyż, który potrzebuje renowacji lub odnowienia".

Rozpoczętą symbolicznie w wigilię Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata akcję zainaugurował Krajowy Asystent Akcji Katolickiej, biskup świdnicki, Marek Mendyk. Szczegóły na stronie: http://crucemtuam.pl/index

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej